Funkcionalistickou dominantu čeká rekonstrukce
9.5.2024

Dříve nesla jméno Dům odborových svazů, teď se pyšní jménem Radost. Dvaapadesátimetrová funkcionalistická budova stojící na pražském Žižkově letos slaví 90. výročí od svého vzniku.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
První český mrakodrap slaví devadesátiny. Sloužil úředníkům i odborářům
26.4.2024

Před 90 lety, 5. března 1934, byla v Praze na Žižkově otevřena budova Všeobecného penzijního ústavu, kde později sídlil Dům odborových svazů a nyní se budova nazývá dům Radost. Monumentální funkcionalistický palác, který dominuje dolní části Žižkova, bývá někdy díky výšce 52 metrů nazýván prvním českým mrakodrapem.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Dům RADOST slaví 90 let od svého otevření
9.5.2024

Před 90 lety, 5. března 1934, byla v Praze na Žižkově otevřena budova Všeobecného penzijního ústavu, kde později sídlil Dům odborových svazů a nyní se budova nazývá Dům RADOST.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
VŠE a Dům RADOST podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci
27.7.2023

Rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Petr Dvořák, akcionář Domu RADOST a.s. Vítězslav Vala a ředitel Domu RADOST Tomáš Kašpar podepsali 21. 7. 2023 memorandum o spolupráci.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Čekání a zase čekání. Proč se rekonstrukce Domu Radost protahuje
14.3.2023

Dům Radost v tuto chvíli stále čeká na územní rozhodnutí. Už čtrnáct měsíců. Ještě se bude následně čekat na stavební povolení a pak se zase bude čekat až proběhne celá rekonstrukce.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Když se v nájmu bydlí jako v hotelu. Nové projekty ukazují budoucnost
2.2.2023

S moderním nájemním bydlením Tomáš Kašpar nekončí, nyní řídí rekonstrukci Domu Radost na pražském Žižkově. „Součástí Domu Radost bude pět set až šest set plně vybavených bytů,“ říká.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Miliardová rekonstrukce Domu Radost má přinést nájemní byty. Přečkala spor památkářů
26.7.2022

Kromě toho, že má rekonstrukce za cíl zachránit chátrající architektonickou památku, otevřít dům veřejnosti a podpořit rozvoj celé lokality, má Dům Radost ambici promluvit i do napjaté bytové situace. Vzniknout v něm má totiž téměř šest set nájemních bytů.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Zakladatelka Sika porazila památkáře, přemění známý pražský dům na 600 bytů
26.7.2022

Projekt nazvaný Dům Radost s více než šesti sty nájemními byty v Praze na Žižkově je o krok blíže k realizaci. Ministerstvo kultury zastavilo přezkumné řízení, které mohlo majitelům ze skupiny Siko projekt vážně zkomplikovat.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
City life magazín: JEKYLL & HYDE
5.4.2022

Jménem slavného muzikálu označuje žižkovský monument Tomáš Kašpar, který se o něj stará. Nejspíš jej znáte jako DOS – Dům odborových svazů. Dnes se jmenuje Radost a po funkcionalistické přestavbě má sloužit nejméně dalších sto let.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Development News: Dům jménem Radost
5.4.2022

V roce 2018 chátrající Dům odborových svazů, původně palác. Všeobecného penzijního ústavu (VPÚ) na pražském Žižkově,. koupila rodina Valových, majitelé společnosti SIKO. O vývoji projektu a dalších podrobnostech s námi hovořili akcionář Vítězslav Vala a ředitel projektu i stávajícího provozu Tomáš Kašpar.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Miliardová rekonstrukce prvního pražského mrakodrapu rozdělila památkáře. Spor posoudí ministerstvo
20.1.2022

Až na stůl úředníků ministerstva kultury se dostal spor dvou památkářských skupin o přestavbu Domu Radost na pražském Žižkově. Projekt zhruba za miliardu korun má proměnit vzhled jedné z ikonických pražských budov a vrátit jí využití.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
V pražské Radosti má vzniknout 650 nájemních bytů. Plán komplikují památkáři
5.4.2022

Rodina Valova z koupelnového impéria Siko chystá přeměnit někdejší odborářskou centrálu v Praze 3 na Churchillově náměstí na jeden z největších projektů nájemního bydlení v metropoli. Do konce roku požádají úřady o vydání územního rozhodnutí.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Vlastní byt je luxus, nájmy jsou budoucnost
5.4.2022

Někdejší Dům odborových svazů na pražském Žižkově na člověka při návštěvě působí jako relikt socialismu. Dlouho zanedbávaná nemovitost plná kanceláří, schovaných za dveřmi lemujícími široké chodby, snad ani nemůže být vzdálenější podobě moderní administrativní budovy. Dokonce i vzduch jako by tu stále čpěl tureckou kávou a tesilovými obleky.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem
Valovi chtějí v Domě Radost jen dlouhodobé nájemníky. Místo odborářských kanceláří vznikne bydlení pro studenty
5.4.2022

Miliardová proměna někdejšího sídla odborových svazů na pražském Žižkově bude vypadat jinak, než se dosud plánovalo. Rodina Valových, která nemovitost nyní známou jako Dům Radost vlastní, upustila od plánu kombinovat v ní byty pro krátkodobé a dlouhodobé pronájmy.

Přečíst
Zobrazit soubor s článkem

Sledujte nás
na sociálních sítích

Dostávejte nejdůležitější novinky e-mailem

Odebírat newsletter

Přihlášení k odběru novinek

Díky newsletteru budete vědět jako první mimo jiné o nových článcích na blogu a aktuálních nabídkách pronájmů.

Formulář se nepodařilo odeslat. Zkontrolujte prosím správnost údajů a nebo nás kontaktujte.