31.8.2020
Současnost

Po roce se můžete opět vydat po stopách architektů Honzíka a Havlíčka a projít si s průvodcem dům Radost v rámci festivalu otevřených budov Open House Praha. Letos jsme se do spolupráce s festivalem vrhli po hlavě, proto na Vás v Radosti čeká i spousta zajímavého doprovodného programu a od 1.9. Vám bude ve vstupní hale k dispozici infocentrum.

Jak ožívají prázdné domy?

Pozornost veřejnosti stále více přitahují objekty a místa, do kterých se po letech stagnace či uzavřenosti vrací postupně život. Někde to jsou skupinky nadšenců, kteří vynakládají svůj volný čas, síly a vlastní prostředky na vytvoření svébytné dramaturgie a oživení místa, jinde může být hybatelem dění komerční společnost, která se snaží propojit s místní komunitou.

Přijďte si poslechnout 2.9. od 18:30 do domu Radost debatu zástupců těchto CITY MAKERŮ, kteří nás seznámí se svými příběhy či plány do budoucna.
Více o akci na události na facebooku.

Lego dílna v RadostiVe vybraných budovách bude v průběhu festivalu připraven také program pro rodiny s dětmi. Vezměte proto své ratolesti s sebou a užijte si společně radost z tvoření.

V domě Radost pro Vás bude otevřena zdarmaLEGO dílna nejen pro děti po celý festivalový víkend od 10.00 do 18.00 hodin. Ze záplavy kostek (lego i duplo) si zde malí i velcí nadšenci mohou postavit dům svých snů.Více informací o dětském programu a speciálních prohlídkách najdete na webu festivalu.

Klasická hudba jinde, než jste zvyklí.


Vážný zájem a Open House Praha letos spojují síly. Společně vytáhnou klasickou hudbu z koncertních sálů a přenesou ji na neobvyklá místa v Praze. Libé tóny flétny a harfy rozezní i Radost. Po poslední prohlídce v sobotu 5. 9. v 19:00 si můžete v Café Radost poslechnout Amelii Tokarskou a Sylvii Schellingerovou.

Kompletní informace a program najdete na webu festivalu https://www.openhousepraha.cz/


Související články

11.3.2021
Současnost

Reakce na příspěvek Klubu Za starou Prahu o plánované rekonstrukci domu RADOST. https://www.zastarouprahu.cz/nastavba-byvaleho-vseobecneho-penzijniho-ustavu-na-zizkove/aktualita-238/

3.12.2020
Současnost

Stali jsme se partnery přehlídky současného výtvarného umění ART PRAGUE! Na chodbách Radosti tak můžete potkávat sochy Jakuba Švédy, Michala Cimaly nebo třeba Jaroslava Róny.

Sledujte nás
na sociálních sítích

Dostávejte nejdůležitější novinky e-mailem

Odebírat newsletter

Přihlášení k odběru novinek

Díky newsletteru budete vědět jako první mimo jiné o nových článcích na blogu a aktuálních nabídkách pronájmů.

Formulář se nepodařilo odeslat. Zkontrolujte prosím správnost údajů a nebo nás kontaktujte.